گروه انسانهای سبز "صلح و عدالت برای زندگی"

غیر سیاسی، دولتی، مذهبی و قومی با هدف گسترش فعالیتهای انسان دوستانه و زیست محیطی در جامعه و معرفی گسترده تر تاریخ، فرهنگ، صلح و نوعدوستی ایرانیان که ریشه در اندیشه نیاکانمان دارد


سوسوی فانوس در تاریکی از تیزی شمشیر برنده تر است، پس در نبرد با تاریکی شمشیر نکشید فانوس بی افروزید تا فروغ فانوس ها تاریکی را نابود نماید.

شش راه طبیعی برای پختن غذا در طبیعت

کمپ زدن یکی از بهترین راه های لذت بردن از طبیعت است, ولی خیلی مواقع نمی تونید همه امکانات لازم برای یک کمپ خوب رو با خودتون ببرید . برای شروع ۶ روش رو معرفی می کنیم که بتونید به خوبی با کمترین امکانات گوشت بپزید در طبیعت . این روش ها طوری انتخاب شده اند که در هر مکان بتونید از یکی از اونها استفاده کنید .

۱- آشپزی روی چوب

برای بختن گوشت های حساس مثل ماهی نمی تونید ماهی رو بطور مستفیم روی آتش قرار دهید و باید با حرارت کم ماهی رو بپزید.. برای این کار پیشنهاد می کنیم یک تکه چوب (غیر سمی) رو روی زغال ها قرار دهید  و روی آن ماهی رو قرار بدید تا با حرارت کمتری پخته شود  . این کار باعث می شود آب گوشت به سرعت خشک نشود و ماهی شما دودی شود .

۲- دلمه کردن گوشت

یکی از روش های خیلی قدیمی که هنوز هم در بسیاری از مناطق از آن استفاده می شود پیچیدن گوشت ها در برگ های مختلف است . اگر شناخت کافی از برگ های گیاهان دارین می تونید در طبیعت اونها رو پیدا کنید در غیر این صورت می تونید با خودتون ببرید. جتی می تونید از برگ های کاهو و کلم هم استفاده کنید . در این روش شما می تونید ماهی کوچکی را در عرض ۱۵ دقیقه کاملا بپزید . کافیست ماهی رو در برگ بپیچید و دور آن را با نخ یا سیم ببنددی . آن را روی زغال قرار دهید و روی آن هم تعدادی زغال قرار دهید . ادویه و کره  هم فراموش نکنید که  پشیمون می شید .

۳- آشپزی روی سنگ

یکی از هیجان انگیز ترین آشپزی هایی که شاید تو فیلم ها و استوری های طبیعت گرد ها می بینیم, آشپزی روی تخته سنگ است .   زمانی که شعله های آتش در بین می روند بهترین زمان است که تخته سنگ بزرگی را روی زغال ها قرار دهید. سطح سنگ رو قبلش تمیز کنید چون قراره گوشتتون رو بطور مستقیم روی سنگ قرار بدید . در این روش هر مدل غذای گوشتی رو می تونید بپزید .

۴- تنور سنگی

این روش برای اونهایی جالب است که علاقه زیادی به ساختن دارند . یکم چاله بزرگ بکنید . کفش رو با سنگ بپوشونید  ودبواره هاش رو هم با سنگ های تخت بچوشونید . در بخشی از تنور آتش روشن کنید و در بخش دیگش گوشت یا هر غذای دیگه ای را قرار دهید و روی چاله را با یک سنگ بزرگ بپوشونید و در صورت امکان درز های تنور رو با گل پر کنید تا حرارت خارج نشود . این روش رو برای کمپ های طولانی تر و تعداد افراد بیشتر از ۳ نفر پبشنهاد می کنیم . البته خیلی مراقب باشید . تلفات زیادی دادیم تا به حال برای باز کردن درب تنور .

۵- پختن ماهی با چوب

یک راه خیلی ساده برای پختن ماهی تازه این است که بعد از تمیز کردن ماهی ,چوب رو از دهان ماهی فرو کنید تا انتهای ماهی . و چوب رو با فاصله روی آتش قرار دهید . با این روش خیلی ساده می تونید ماهی رو بپزید و زمانی که دم ماهی به سمت بالا کشیده بشه ماهی شما پخته شده است

۶-پختن گوشت در ورقه آلومینیوم .

در همه سفر ها پیشنهاد می کنیم ورقه آلومینیوم یا همان فویل را همراه داشته باشید . در هر شرایطی می تونید گوشت خورد را در ورقه بپیچید و ادویه بزنید و روی ذعال قرار دهید . گوشت ها با این روش در آب خودشان پخته می شوند که طعم خوبی به غذا می دهد .

انتقادات و پیشنهادات (0)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

سخن اول: اینجا ایران است، سرزمین اهورایی و قلب چندین هزار ساله تاریخ دنیا و دارای تمدنی کهن با مردمانی یگانه پرست و صلح جو با اندیشه های انسانی و میهن پرستانه از کورش هخامنشی تا شهید فهمیده و انسانهای بزرگی که برای در احتزاز ماندن پرچم این مرز و بوم کهن جانفشانی ها نمود و زین پس نیز خواهند نمود و اگر هزاران هزار سپاه اسکندر و تازی و مغول به ایران تاخت آورند، ما همچون برف در تاریخ و فرهنگ غنی نیاکانمان ذوب میگردیم تا دوباره...... ادامه

سخن دوم: من از مرز بین کشورها و تبعیض بین انسانها بیزارم، از فقر بیزارم، از بی عدالتی بیزارم، از تبعیض بین زن و مرد بیزارم، از ستم بیزارم، از بند بیزارم، از زنجیر بیزارم، از زندان بیزارم، از کشتن انسانهای بیگناه بیزارم، از هر چه و هر که آزادی  و عدالت را ... ادامه

برگزار کننده تورهای ملی میهنی گردشگران پارسی

رکورددار ایران و دنیا با حداقل 55 هزار کیلومتر رکاب زدن

تبادل لبنک

با شما سبز می اندیشیم و سبز می مانیم